MSP sprzedało resztówki Hutmena i Barlinka, łącznie za ponad 700 tys. zł


Polska wystąpiła o unijną ochronę na kabanosów i kiełbasy myśliwskiej. Według informacji Rzeczpospolitej na to nie chce zgodzić się czeski rząd, naciskany przez tamtejszą branżę mięsną

- Firma LG jest cieszącym się międzynarodową renomą wiodącym producentem telewizorów i monitorów. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, Mławski zakład LGEMA stał się ważnym graczem nie tylko w Polsce, ale także w Europie – powiedział wicepremier, minister Gospodarki Waldemar Pawlak podczas wizyty w zakładzie LG Elektronics Mława 14 grudnia br. [MATERIAŁ FILMOWY] - Choć podpisana przez prezydenta ustawa hazardowa wchodzi w życie dopiero 1 stycznia, już teraz resort finansów nie wydaje nowych zezwoleń na użytkowanie tzw. jednorękich bandytów, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Zgodnie z budżetem na 2010 r., wynagrodzenia w państwowej sferze budżetowej pozostaną na poziomie zbliżonym do poprzedniego roku - poinformowała we wtorek podczas obrad komisji senackiej wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska. Wynagrodzenia w gospodarce narodowej mają natomiast wzrosnąć o 2 proc.W lipcu 2009 r. odnotowano wzrost liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia zarówno w stosunku do poprzedniego miesiąca, jak i do analogicznego okresu 2008 roku. Większa niż przed miesiącem i przed rokiem była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych oraz liczba zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładów pracy. Urzędy pracy dysponowały mniejszą liczbą ofert pracy niż w analogicznym okresie ub. roku - podał Główny Urząd Statystyczny. Największe sieci doradców finansowych pośredniczyły w 2009 r. przy udzieleniu kredytów o wartości 11 mld zł, przez ich ręce przeszło także 5 mld zł, które przeznaczaliśmy w zeszłym roku na inwestycje - podał Związek Firm Doradztwa Finansowego skupiający największych pośredników. Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 16 października, godz. 15Pewna 23-letnia blogerka o imieniu Lynsee rejestruje każdą chwilę swojej ciąży i zamieszcza je na swoim blogu. Wyjątku dla porodu nie będzie - urodzi dziecko przy włączonej kamerze. Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 1,01 proc. do 24.113,63 pkt. (PAP)

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Gazprom próbował zatrudnić kolejnego europejskiego polityka – odchodzącego prezydenta Chorwacji Stipe Mesicia. Polska Grupa Energetyczna broni się przed obowiązkiem handlu energią na giełdzie – informuje „Rzeczpospolita”. Toruń ma coraz mniejsze szanse na to, by w tym mieście powstała marsjańska. Zainteresowane inwestycją jest także województwo świętokrzyskie i... Bydgoszcz. Kielczanie zaproponowali najbardziej konkurencyjną ofertę. Atutem ...Koncern hutniczy ArcelorMittal Poland, który jesienią 2008 roku z powodu kryzysu na hutniczym rynku wyłączył jeden z dwóch wielkich pieców w hucie w Dąbrowie Górniczej, w końcu marca planuje jego ponowne uruchomienie - podała w czwartek spółka. Ceny ropy naftowej spadły do poziomów najniższych od ponad dwóch tygodni. Ograniczony popyt i rosnące zapasy ropy w USA zapewnią odpowiedni poziom dostaw tego surowca w okresie huraganów. Prawie każdy wierzyciel może wpisać swojego dłużnika do rejestrów biur informacji gospodarczej. To zła wiadomość dla 3 mln osób i firm zalegających z ratami kredytowymi czy rachunkami za gaz.

NIK: Lasy Państwowe faworyzowały dotychczasowych nabywców drewna




Indeksy wyhamowały szaleńczy marsz do góry, bo wcale nie jest różowo


Koniec roku i dobre nastroje na giełdach, częściowo związane ze zjawiskiem windows dressingu, nie powinny przysłonić obrazu całego rynku i szerzej światowej gospodarki. Świat nie wyszedł jeszcze z kryzysu i proces ożywienia potrwa jeszcze wiele miesięcy.

Na zamknięciu WIG zyskał 0.577%


Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala.

Derdziuk: zadłużenie ZUS w bankach komercyjnych sięga 1,5 mld zł


\\\"\\\" Wielka Brytania słono płaci za wojnę w Iraku. Jak poinformował dziennik \\\"The Independent\\\", brytyjski rząd wypłacił 8,3 milionów funtów obywatelom Iraku, którzy ucierpieli przez działania brytyjskiej armii podczas wojny w tym kraju.

Kurs złotego w dół


Wczorajsza sesja na rynku złotego przebiegała pod znakiem osłabienia krajowej waluty. Przez większość sesji europejskiej kurs EUR/PLN nie był jednak w stanie przebić się przez opór na poziomie 4,1200. Silniejszą zwyżkę mogliśmy obserwować dopiero po południu.

Kanadyjsko-rosyjski spór o Arktykę


Kanada zamierza bronić swoich praw do terenów na dalekiej północy. Zapewnił o tym rząd kanadyjski w reakcji na rosyjskie zapowiedzi dotyczące eksploatacji złóż na terenach Arktyki. To ostatnio jeden z głównych tematów w kanadyjskich mediach.

TAPA w interesie klientów


Jak firma logistyczna może podnieść bezpieczeństwo towarów swoich klientów? Certyfikat TAPA FSR (The Transported Asset Protection Association – Freight Security Requirements) stanowi oficjalne potwierdzenie, iż posiadająca go ...

Bielecki: spotkania Rady co dwa tygodnie


Nowo powołany przewodniczący Rady Gospodarczej Jan Krzysztof Bielecki poinformował, że członkowie zespołu, któremu przewodniczy będą się spotykać co dwa tygodnie i przygotowywać krótkie materiały informacyjne dla premiera.

"Dz": Masz 50 zł i nie zawracaj głowy


Polscy rodzice w ogóle nie uczą swoich dzieci oszczędzania, wynika z najnowszego badania "Maluchy 2009", cytowanego przez "Dziennik". Polacy kieszonkowe dają nieregularnie i mają pełną świadomość, że ich dzieci wydadzą je od razu, i to głównie na słodycze.

Liczba samolotów na polskim rynku ulegnie potrojeniu do 2028 r.


Ostateczną decyzję o zezwoleniu na budowę mostu przez Wisłę, wraz z drogami dojazdowymi, otrzymały od wojewody kujawsko-pomorskiego władze Torunia. Inwestycja, która ma się zakończyć w 2013 roku, pochłonie prawie miliard złotych.

Gliwiccy kolejarze zawiesili głodówkę


Głodujący pracownicy Zakładu Linii Kolejowych w Gliwicach zawiesili prowadzony od piątku protest. To efekt wczorajszych kilkugodzinnych rozmów z zarządem spółki PLK w Warszawie. Związkowcy otrzymali pisemne zapewnienie, ...

ZUS w tym tygodniu przekazał OFE 471,9 mln zł


Po raz drugi z rzędu i ósmy w hostorii klubu kielczanie najlepszą drużyna w Polsce! W trzecim meczu finału play off pokonali w Kwidzynie MMTS 36:32 po dwóch dogrywkach!

Zysk netto PGNiG mógł wynieść 109-246 mln zł w II kw.


PGNiG mogło w II kw. 2009 roku odnotować 109-246 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy konsensusie na poziomie 180 mln zł zysku wobec 280 mln zł zysku przed rokiem, prognozują analitycy ankietowani przez agencję ISB.

Dotychczasowi ministrowie gospodarki


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Nord Stream rozpoczęto czyszczenie z min dna Bałtyku


Przedstawiciel Nord Stream (Gazociągu Północnego) Simon Bonnell poinformował, że rozpoczęło się rozminowywanie dna Bałtyku na trasie gazociągu - podały w poniedziałek rosyjskie media.

Złoty nie przestraszył się słów min. Rostowskiego


# dochodzi wypowiedź rzecznika KSC #

BMW ... z amunicją na granicy w Medyce


38 sztuk amunicji 4 mm oraz dwie łuski do broni typu Flobert ujawnili w samochodzie 33-letniego obywatela Ukrainy, który stawił się do odprawy paszportowej w ...

Meeting with representative of the IGCC


– We have flourishing Special Economic Zones in which we carry out investments based upon advanced technologies concerning, inter alia, transmission and processing of data on the world scale – said the Deputy Prime Minister and Minister of Economy Waldemar Pawlak during a meeting with representatives of the International Group of Chambers of Commerce (IGCC) that took place on 11 March 2008.

Boni prosi banki o uproszczenie procedur dla rodzin ofiar katastrofy


Piłkarze Kamerunu będą przygotowywać się do mistrzostw świata w RPA na obozie w... austriackich Alpach. Ich bazą treningową w dniach 20-28 maja w będzie miejscowość Lienz w Tyrolu.

Rostowski: przeanalizuję sprawę długu PSL


Minęło kilka dekad i z trudem dałoby się znaleźć przegląd sztuk wizualnych bez ruchomych obrazków. Wprawdzie dekadę prym wśród plastycznych dyscyplin wiodło tradycyjne malarstwo sztalugowe, lecz znów się odkręciło na korzyść wideoartu.

Informacja dzienna dotycząca kształtowania się koniunktury w gospodarce


H.Cegielski SA zabiega o kontrakty w Brazylii


Poznańskie Zakłady H. Cegielskiego otrzymały propozycję udziału w przetargu na budowę silników dla pięciu tankowców dla jednej z brazylijskich stoczni. "Mamy szanse złożyć ofertę na silniki na dostawy koniec 2011 i na 1012 roku" - poinformował w poniedziałek prezes spółki Jarosław Lazurko.

Siedem firm i konsorcjów chce budować węzeł Karczemki


Siedem ofert wpłynęło w przetargu na rozbudowę węzła Karczemki na obwodnicy Trójmiasta. Kosztorys inwestorski określa koszty inwestycji na 271,6 mln zł. Wykonawca ma być wybrany w marcu. Budowa ma się rozpocząć w kwietniu a zakończyć 15 maja 2012 r.

Wiceminister Baniak w Indiach


Otwarcie polskiej fabryki aluminiowych opakowań do napojów Can-Pack, spotkanie z wiceministrem handlu i przemysłu oraz przedstawicielami Konfederacji Przemysłu Indyjskiego to główne punkty wizyty wiceministra gospodarki Rafała Baniaka w Indiach 6-10 lipca br.

Posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. Nowoczesnych Regulacji Gospodarczych


- Do tej pory zidentyfikowaliśmy ponad 230 obowiązków informacyjnych w ośmiu ustawach i aktach wykonawczych w obszarze ochrony środowiska - oświadczył Marcin Korolec, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki podczas posiedzenia Zespołu, które odbyło się 7 maja br. Na spotkaniu zaprezentowano także projekt podręcznika pomiaru obciążeń administracyjnych.