PB: Żelazna Dama z UOKiK


- Szefowa UOKiK karze surowo i coraz skuteczniej - zauważa "Puls Biznesu". W 2009 roku wysokość kar nałożonych przez UOKiK na przedsiębiorców sięgnęła rekordowych 600 mln zł

Seria badań opublikowanych ostatnio przez szanowane instytucje badawcze jednoznacznie potwierdza, że zmiany klimatu mają miejsce - twierdzi WWF Polska i apeluje graniczenia negatywnego wpływu na klimat. W ostatnich latach można spotkać się ze zjawiskiem znacznego pogorszenia się jakości debaty publicznej, debaty politycznej. Język debaty podlega procesowi brutalizacji. Staje się językiem niezwykle wulgarnym, potocznym, kolokwialnym. Językiem, który nie przystoi elitom politycznym. Szczególnie proces ten można zaobserwować od roku 2005 i kampanii wyborczej do parlamentu. Początek dzisiejszej sesji na rynku złotego przebiega dość spokojnie – notowania EUR/PLN pozostają poniżej poziomu 4,2000, kurs USD/PLN natomiast zniżkował w okolice 2,8000.Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustaw: o komercjalizacji i prywatyzacji oraz przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Zakłada on w latach 2010-2011 zmniejszenie wpływów do Funduszu Reprywatyzacji oraz Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców odpowiednio do 1,5 proc. i 3 proc. przychodów uzyskanych z prywatyzacji. Szef zespołu doradców premiera Michał Boni uważa, że przedłużenie dla Polski elastycznej linii kredytowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego być może jest potrzebne z punktu widzenia ewentualnych zagrożeń spekulacyjnych. Jak poinformowało Ministerstwa Środowiska, tylko do 8 lutego przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje technologie ekologiczne do konkursu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Najlepsze technologie włączone będą w kompleksowy program szkoleń i doradztwa. W konkursie GreenEvo projekty prezentowane są w 7 obszarach tematycznych: technologie niskoemisyjne, czyste technologie węglowe, rozwiązania organizacyjne lub softwearowe sprzyjające oszczędności energii, technologie OZE, technologie wodno – ściekowe, technologie energooszczędne oraz technologie – gospodarka odpadami.


W lutym Polacy wpłacili do funduszy inwestycyjnych o 900 mln zł więcej, niż z nich wypłacili. W ciągu roku, który minął od dna bessy na rynku funduszy, ich wartość odbudowała się o ponad 27 mld zł! Udział Grupy Lotos w hurtowym rynku paliw może wzrosnąć do 30%, szybciej niż na koniec 2012 rok, jak przewiduje strategia, wynika z wtorkowej wypowiedzi prezesa spółki Pawła Olechnowicza.

Najlepiej opłacanym prezesem spółki giełdowej w Polsce był w ubiegłym roku prezes i największy akcjonariusz Comarchu Janusz Filipiak - informuje "Parkiet" na podstawie raportów rocznych 150 krajowych spółek notowanych na GPW. Jastrzębska Spółka Węglowa ma nowe pomysły na zagospodarowaniem matanu towarzyszącego pokładom węgla. Spółka myśli między innymi o wykorzystaniu gazu do celów komunalnych. Ukraina nie zwróci spółce RosUkrEnergo (RUE) 11 mld metrów sześciennych gazu i złoży apelację od wyroku w tej sprawie, wydanego przez sztokholmski Sąd Arbitrażowy - oświadczył w środę ukraiński minister ds. paliw i energetyki, Jurij Bojko.Przedsiębiorstwa zakończyły ubiegły rok bardzo dobrymi, jak na osłabienie gospodarcze wynikami - pokazują badania Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Telekomunikacja Polska we współpracy z partnerem technologicznym SES Astra SA uruchomiła usługę satelitarnego dostępu do internetu. Dzięki temu, każdy mieszkaniec Polski, niezależnie od miejsca zamieszkania, może korzystać z usług internetowych Grupy TP. Maszynista pociągu, który wykoleił się dziś w nocy był pod wpływem alkoholu. Jak podaje policja mógł mieć nawet 3 promile alkoholu we krwi. Bezpośrednią przyczyną wykolejenia ...

MG: w październiku górnictwo zmniejszyło stratę


Październik był pierwszym miesiącem, w którym górnictwo węgla kamiennego zmniejszyło narastającą od maja stratę netto - wynika z danych Ministerstwa Gospodarki. Po dziesięciu miesiącach roku strata górnictwa netto wyniosła 252 mln zł wobec 625 mln zł zysku w tym samym czasie zeszłego roku.

Cena emisyjna w ofercie publicznej DSS ustalona na 17 zł


Znany z takich filmów, jak \\\\\\\\\\\\\\\"Titanic\\\\\\\\\\\\\\\" czy \\\\\\\\\\\\\\\"Niepokonany Seabuscuit\\\\\\\\\\\\\\\" irlandzki aktor Shay Duffin zmarł w Los Angeles w wieku 79 lat.

Resort pracy: bezrobocie w maju wyniosło 12 proc.


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia przygotowało ofertę kupna kopalni


Spółka powołana przez pracowników kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach w czwartek złoży w Kompanii Węglowej wstępną ofertę kupna kopalni - zapowiedział w środę szef Solidarności w "Silesii" i jeden z inicjatorów powołania spółki Dariusz Dudek.

Podręcznik z zarządzania magazynem


Magazyny są istotnymi elementami systemu logistycznego. Występują jako ogniwa łańcuchów dostaw na drodze od producentów do ostatecznych odbiorców. Dlatego też prawidłowe funkcjonowanie magazynów jest warunkiem koniecznym ...

Sprzeciw KE wobec planów UKE dotyczących internetu


Komisja Europejska zażądała w piątek od Urzędu Komunikacji Elektronicznej wycofania się z planów uregulowania rynku usług wymiany ruchu IP w Polsce, z których korzystają dostawcy internetu.

Hiszpania wychodzi z recesji. W I kw. PKB wzrósł o 0,1 proc.




Przy Elektrowni Kozienice od wczoraj stan wody Wisły nie podniósł się


Stan rzeki Wisły przy Elektrowni Kozienice od wczoraj nie podniósł się i elektrownia nie jest zagrożona zalaniem.

Warszawa ma pierwszy punkt ładowania samochodów elektrycznych


W Warszawie powstał pierwszy publiczny punkt ładowania samochodów elektrycznych. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych, dzięki czemu przez pierwsze 18 miesięcy można bezpłatnie pobierać prąd do samochodów.

Dialog poprawił wynik EBITDA w całym 2009 r.


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Wszyscy szczypiorniści są zdrowi i do meczu z Czechami niepokonani Polacy przystąpią w pełnym składzie. Wygrana daje biało-czerwonym pierwszy w historii awans do najlepszej \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"czwórki\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" mistrzostw Europy. Co dalej\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? W sukces podopiecznych Wenty wierzą nawet... niemieccy kibice z 54-letnim Helmutem na czele.

Skarb państwa sprzedaje resztki Pekao


Sejm: szansa na odzyskanie zaległych wynagrodzeń


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

Dwie trzecie aut w Polsce ma ponad dziesięć lat


Polacy mają już ponad 16 mln samochodów osobowych, niemal 50 proc. więcej niż w chwili akcesji do UE. Ale aż dwie trzecie aut w Polsce ma ponad dziesięć lat - jak pojazdy, za których złomowanie dopłacają w połowie UE.

Deputy Prime Minister Pawlak meeting with the Saudi Minister of Trade and Industry


Development of trade and economic cooperation between Poland and the Kingdom of Saudi Arabia were the main topics of talks between Deputy Prime Minister Waldemar Pawlak and Saudi Minister of Commerce and Industry Ahmad Zainal Ali Reza. The meeting was held on 12 November at the Ministry of Economy.

Ciemna karta z przeszłości agenta Tomka


Najsłynniejszy agent CBA jeszcze jako wrocławski policjant uczestniczył w śmiertelnym wypadku drogowym. Były wrocławski policjant Tomasz K., czyli legendarny agent Tomek z CBA, był współsprawcą śmiertelnego ...

NIK kontroluje instytucje organizujące Euro 2012


Najwyższa Izba Kontroli prowadzi kontrolę w instytucjach odpowiedzialnych za organizację Euro 2012 - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik NIK Paweł Biedziak. Raport w tej sprawie ma być gotowy najwcześniej wiosną tego roku.

W styczniu mniejsze wydobycie i sprzedaż węgla, lepszy wynik kopalń


Styczeń był kolejnym miesiącem spadku wydobycia i sprzedaży węgla kamiennego oraz jego średniej ceny. Przychody należących do Skarbu Państwa węglowych spółek zmniejszyły się o ok. 100 mln zł, lecz poprawił się ich wynik finansowy - zysk netto wyniósł ponad 39,1 mln zł.

KE odwoła się od wyroku ws. polskich emisji CO2


Eksperci prawni w USA wyrażają zdziwienie, że sąd w Szwajcarii polecił zwolnić Romana Polańskiego z aresztu i przewidują, że przedłuży to procedurę jego ekstradycji do USA.

Prywatna konkurencja coraz groźniejsza dla Poczty Polskiej


Prywatne poczty w ubiegłym roku podebrały Poczcie Polskiej przesyłki firm telekomunikacyjnych. W tym chcą jej zabrać banki, firmy energetyczne, ubezpieczeniowe, a także urzędy i samorządy. Bez klientów firmowych Poczta Polska będzie zamykać oddziały, ograniczać godziny otwarcia i zwalniać pracowników

JSW szuka nowych możliwości wykorzystania metanu


Jastrzębska Spółka Węglowa ma nowe pomysły na zagospodarowaniem matanu towarzyszącego pokładom węgla. Spółka myśli między innymi o wykorzystaniu gazu do celów komunalnych.

Goldman Sachs oszukiwał nie tylko klientów, ale i akcjonariuszy?


\\\"\\\" Irański koncern Entekhab Industrial Group za 540 mln euro przejmie koreańskie Daewoo Electronics. Koreańczycy szukali kupca na znajdującego się w kłopotach finansowych giganta już od dłuższego czasu.

Gwiazdowski: w relacjach z Rosją należy pozbyć się fobii politycznych


Najlepsze, co możemy zrobić z Rosjanami to tak z nimi negocjować, żeby się nie dać wykiwać - powiedział Robert Gwiazdowski, Prezydent Centrum Adama Smitha podczas debaty zorganizowanej przez „Gazetę Wyborczą”.

Nie zapłacimy za wasz kryzys - tysiące Niemców i Włochów na ulicach


W Berlinie, Stuttgarcie i Rzymie - w sumie kilkadziesiąt tysięcy osób protestowało przeciw planom oszczędnościowym rządów niemieckiego i włoskiego

Parlament Europejski wyłączy światła


Parlament Europejski zapowiada, że weźmie udział w obchodzonej w sobotę "Godzinie dla Ziemi" i wyłączy światła we wszystkich swoich budynkach na jedną godzinę w piątek i w sobotę. Oficjalnie "Godzina dla Ziemi" rozpoczyna się o 8.30 27 marca, ale Parlament zdecydował dwukrotnie zwiększyć swój wkład w walkę z nadmiernym zużyciem energii.

"Dz": Masz 50 zł i nie zawracaj głowy


Polscy rodzice w ogóle nie uczą swoich dzieci oszczędzania, wynika z najnowszego badania "Maluchy 2009", cytowanego przez "Dziennik". Polacy kieszonkowe dają nieregularnie i mają pełną świadomość, że ich dzieci wydadzą je od razu, i to głównie na słodycze.