Różowe taxi dla kobiet


Wkrótce na Zachodnim Brzegu Jordanu pojawią się przeznaczone wyłącznie dla kobiet taksówki, które będą prowadzić tylko kobiety.

Australijczyk Mark Webber z teamu Red Bull był najszybszy podczas pierwszego treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Brazylii na torze Interlagos w Sao Paulo. Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Hyundai zaprezentuje nowy model o nazwie ix35. Citroen ujawnił kolejne informacje na temat swojego najnowszego produktu, czyli DS3.Citroen wprowadzi do produkcji samochód elektryczny o nazwie c-zero. Prawie 70 proc. Polaków nie zgodziłoby się na wprowadzenie opłat za korzystanie z dróg ekspresowych w zamian za podwyższenie jakości tych tras - wynika z sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej". Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła w poniedziałek wnioski w pierwszym etapie przetargu na dokończenie budowy autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki - poinformował rzecznik GDDKiA Marcin Hadaj. Oferty złożyło 19 firm i konsorcjów.

Gdyby zabrać się za pisanie historii polskiej motoryzacji, wśród marek z największymi zasługami dla naszego kraju, na pierwszym miejscu wymienić należy Fiata.

Gminy Warmii i Mazur nie chcą płacić za oświetlenie dróg krajowych na skrzyżowaniach czy węzłach oceniając, że nie jest to ich zadanie własne. Robert Kubica zajmował trzecią pozycję w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Chin, ale zakończył rywalizację na torze w Szanghaju na piątym miejscu. Przewagę kierowcy teamu Renault nad rywalami zniwelował wjazd samochodu bezpieczeństwa na 22. okrążeniu.

W czwartek w fabryce Fiata w Pomigliano d'Arco odbędzie się referendum wśród ponad 5-tysięcznej załogi na temat porozumienia z dyrekcją koncernu w sprawie restrukturyzacji zakładu i przeniesienia do niego z Polski produkcji nowej pandy - podały włoskie media. Wydawać by się mogło, że w dobie komputeryzacji, wspólnych baz danych i współpracy pomiędzy policjami różnych krajów Unii Europejskiej zagrożenie związane z zakupem kradzionego samochodu jest niewielkie. Nic bardziej mylnego. Chcesz kupić BMW X5? Poczekaj. Wkrótce pojawi się nowa wersja tego auta.Wprawdzie arabscy szejkowie mają do Detroit spory kawałek, ale biorący potężne odprawy menedżerowie upadających amerykańskich banków też muszą przecież czymś jeździć. W wielu miejscach Polski szaleje powd. Nie wszystkim udao si ewakuowa swj dobytek, w tym samochody, na tereny niezagroone wielk wod. Około 3,5 tys. lusterek samochodowych ukradł gang rozbity przez policję. Złodzieje kradli lusterka w fabryce w Dąbrowie Górniczej, po czym sprzedawali je na giełdach samochodowych i przez internet.

Przez rozporek do serca...


Są tylko dwie drogi do serca mężczyzny. Jedna prowadzi przez żołądek, druga - podobno skuteczniejsza - przez rozporek... Okazuje się jednak, że aby umówić się z facetem na randkę nie wystarczy już seksowna sylwetka czy imponujące umiejętności kucharskie.

Co lata i jeździ jest dobre...


Jak to było w tej reklamie? Wszystko co jeździ, pływa i lata jest dobre.

Juke zobaczysz wieczorem


Klienci są coraz wybredniejsi. Z każdym rokiem przybywa kierowców, którym marzy się samochód, jakim można by bez obaw wybrać się na wycieczkę do lasu czy na grzyby.

Nie będzie alternatywy dla A4


Rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 780 z Krakowa do Chełmka, która jest jednym z ważniejszych elementów regionalnego systemu transportowego w Małopolsce.

Kubica: Dalej będę jeździł w F1!


Robert Kubica jest pewien, że mimo wycofania się jego zespołu BMW-Sauber z rywalizacji w mistrzostwach świata, w przyszłym sezonie będzie występował w Formule 1.

Nie szarp się z drzwiami


Zima oznacza dla kierowcy problem nie tylko z uruchomieniem auta, ale również z dostaniem się do jego wnętrza.

Katastrofalna forma Pietrowa


Nico Rosberg z zespołu Mercedes GP uzyskał najlepszy czas pierwszego dnia testów Formuły 1 na torze w Jerez.

Rewolucja zaczenie się wiosną?


Pierwsze dostawy samochodu Bluecar z napędem elektrycznym, produkcji francuskiej spółki Bollore i włoskiej Pininfariny, pojawią się "między przyszłą wiosną a latem" - oznajmił prezes Vincent Bollore.

Zabiją cię polskie drogi


5 marca tego roku rozpoczęła się pierwsza polska kampania informacyjna międzynarodowego projektu "Europejski Atlas Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego" w ramach Europejskiego Programu Oceny Ryzyka na Drogach EuroRAP.

Wróg u bram! Atakują nas od tyłu!


Samochody będą dużo tańsze! Wróg u bram! Tak właśnie europejscy producenci samochodów określić mogą to, co dzieje się ostatnio w Rosji.

Zobacz najdroższe auto świata


Na świecie nie brakuje aut, za które zapłacić trzeba więcej, niż w ciągu swojego życia zarabia przeciętny, żyjący na przyzwoitym poziomie "zjadacz chleba".

Kubica znowu rajduje


Robert Kubica aktywnie wykorzystuje krótką przerwę w wyścigach Formuły 1.

Oto kierowca wszech czasów


Trzykrotny mistrz świata Ayrton Senna został wybrany "największym" w historii zawodnikiem Formuły 1.

Mini coupe concept


W tym roku Mini świętuje 50. rocznicę urodzin.

COTY: Jak głosowali Polacy


W tegorocznym plebiscycie Car of the Year tryumfował volkswagen polo.

W służbowym nie zapalisz?


Posłowie chcą rozszerzyć zakaz palenia tytoniu. Miałby on obowiązywać m.in. również w samochodach służbowych.

Auto z bambusa


Filipiny przyłączyły się do walki ze zmianami klimatu, prezentując prototyp samochodu przeznaczonego dla transportu publicznego: karoseria została wykonana z materiałów odnawialnych - bambusa i przetworzonych liści palmowych, a pojazd napędzany jest paliwem produkowanym z kokosów.

Przed takim fotoradarem nie uciekniesz


Mandat wysyłany jest w ciągu 48 godzin, zdjęcia kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle i brak możliwości uniknięcia kary - w Bytomiu powstał najnowocześniejszy w Polsce system fotoradarów.

Parkingowe absurdy w Polsce


Jak znaleźć miejsce parkingowe w centrum miasta? Gdzie zostawić auto, gdy brakuje parkingów?

Skandal w Toruniu!


Każdy, kto miał wątpliwą przyjemność odmowy przyjęcia mandatu wie, że policjant ma zawsze rację.

Czołg zaatakował sygnalizację


Uszkodzona sygnalizacja świetlna na jednej z głównych ulic Lubina na Dolnym Śląsku. Winny awarii jest czołg, który przewożony był przez miasto ciężarówką.

Postawili krzyżyk na zakopiance


W pełni nowoczesnej drogi z Krakowa w Tatry w najbliższych latach nie będzie - informuje "Rzeczpospolita".

Kubica zarobił 4,5 mln dolarów!


Zarobki wszystkich kierowców Formuły 1 w 2009 roku przekroczyły 130 mln dolarów.

Rządowi najbardziej podoba...


W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

"Anglikom" nie! Chyba, że minister się zgodzi


W Polsce nie ma definitywnego i jednoznacznego zakazu rejestracji pojazdów z kierownicą umieszczoną po prawej stronie i wyprodukowanego z myślą o ruchu lewostronnym, ale w każdym indywidualnym przypadku minister właściwy do spraw transportu powinien udzielić zgody - orzekł w środę Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie.