Polski transport nad przepaścią


Połowa przedsiębiorców ma kłopoty finansowe. Szanse na szybką poprawę są niewielkie - ocenia "Rzeczpospolita".

16 lutego br na naszych łamach opublikowaliśmy tekst pt. "Policjant samobójca?" , w którym mowa była o ryzykownej - naszym zdaniem - interwencji policji (film z tego zdarzenia znajdziesz poniżej) Seat zaprezentuje na salonie we Frankfurcie leona w wersji cupra R. Piętnaście przepisów drogowych w ciągu zaledwie 11 minut złamał kierowca z Włoch, szalejący w niedzielę we wschodniej Szwajcarii - powiadomiła w poniedziałek miejscowa policja.Chociaż w Polsce słowo Dacia wciąż wywołuje u niektórych szydzące uśmieszki, trzeba przyznać, że strategia rumuńskiej firmy zasługuje na pochwały. Organizatorzy otwierającego sezon wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu planują zgromadzić na trybunach obiektu wszystkich żyjących mistrzów świata w tej dyscyplinie. Pierwsze auto dostała od rodziców. Była to tavria - autko, które dało się naprawić przy pomocy sznurka, pończochy i spinki do włosów!

Według nieoficjalnych informacji docierających z Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), w projekcie kalendarza rajdowych mistrzostw świata na 2011 rok nie ma Rajdu Polski, który znalazł się tylko na liście rezerwowej -poinformował portal autosport.com.

Wrocławskie karetki potrzebują nawigacji. Liczba włamań w pierwszych dwóch tygodniach stycznia zmniejszyła się w niektórych rejonach Irlandii nawet o 50 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - wynika z danych policji, które omawia "Irish Examiner".

W czwartek rano całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 74 Kielce-Łódź w Koliszowach (Świętokrzyskie). Odpadające litery z napisu "Policja" na policyjnych spodniach, za ciepłe koszule, odklejające się podeszwy butów i brak np. termoaktywnej bielizny dla policjantek - to tylko niektóre zastrzeżenia, jakie funkcjonariusze mają do nowego umundurowania. Amerykański koncern samochodowy General Motors poinformował we wtorek, że w październiku sprzedał w USA 177,6 tys. pojazdów, o 7 tys. sztuk i 4,1 proc. więcej niż rok wcześniej, co oznacza pierwszy wzrost zbytu od stycznia 2008 roku.W zasadzie od czasów starożytnego Rzymu znana jest zasada, że to nie wysokość kary, ale jej nieuchronność powstrzymuje od łamania prawa. BMW-Welt w Monachium to jeden z największych i z pewnością najefektowniejszych salonów samochodowych na świecie. Redakcja poboczem.pl dotarła do poufnej instrukcji, wydanej przez komendanta ochotniczej straży pożarnej w gminie Skrzydlewo Górne (Podkarpackie).

40-kilometrowy korek!


Oblodzenie i śnieżyce niemal całkowicie sparaliżowały w środę ruch drogowy w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Trudne warunki w stolicy


Z powodu padającego śniegu w całym kraju są duże utrudnienia w ruchu - alarmuje policja i apeluje do kierowców o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drogach.

Mitsubishi dla Francuzów


Koncern PSA (Peugeot i Citroen) będzie sprzedawał pod swoimi markami elektryczny samochód zbudowany na bazie mitsubishi i-MiEV.

Ceny LPG ciągle rosną!


Analitycy BM Reflex i e-petrol przewidują, że rosnąca cena ropy, wzrost cen w polskich rafineriach i zbliżająca się zima mogą doprowadzić do wzrostu cen paliw na stacjach benzynowych.

Kolejna akcja motocyklistów


Ponad stu motocyklistów, wspieranych przez niektórych kierowców innych pojazdów, po raz kolejny protestowało w piątek wieczorem przeciwko pobieraniu od nich opłat za przejazd autostradą A4 między Katowicami a Krakowem.

Uszkodzona "nówka" z salonu


Zakup samochodu używanego przypomina rosyjską ruletkę. Jeśli nam się poszczęści, będziemy w pełni usatysfakcjonowani. Jeśli jednak trafimy na powypadkowy złom, problemom nie będzie końca.

Nie zabij się w weekend!


Już w piątek wiele osób wyjedzie na majowy wypoczynek - policjanci apelują do kierowców o ostrożność, cierpliwość i przestrzegają przed brawurą.

Trzy wykroczenia na raz. 2400 zł kary


Przekroczenie prędkości o 48 km/h, wyprzedzanie na łuku i do tego na podwójnej ciągłej - takich wykroczeń dopuścił się 37-letni mieszkaniec Litwy na polskich drogach.

BB1 atakuje Europę


Peugeot BB1 - koncepcyjny samochód miejski francuskiej marki rozpoczyna właśnie swoją promocyjną wycieczkę po Europie.

Miał 2,7 promila, jechał tirem


Pięć miesięcy aresztu w zawieszeniu na cztery lata, cztery lata zakazu prowadzenia pojazdów - taki wyrok wydał w niedzielę sąd wobec kierowcy tira, który mając 2,7 promila, wyruszył w trasę do Niemiec.

5 osób zginęło w BMW


Pięć osób zginęło w wypadku samochodowym, do którego doszło w nocy z wtorku na środę w Sokołowie Małopolskim (Podkarpackie) - poinformował rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar.

Zobacz symbol NRD!


Co najmniej 14 osób zginęło, a 12 zostało rannych w wypadku autobusu, do którego doszło w niedzielę na zachodzie Nepalu.

Nowy chevrolet za 12 tys zł?


Chęć pochwalenia się najtańszym na świecie autem to w dobie kryzysu marzenie setek speców od PR.

Był pijany po raz piąty...


Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 53-letniego mieszkańca Kóz, który kierował daewoo nexią pod wpływem alkoholu. To już piąte zatrzymanie tego kierowcy w ciągu roku.

GPS sprawdzi czy płacisz


Kierowcy ciężarówek oraz samochodów przewożących ponad 9 osób od 1 stycznia 2010 r. wjeżdżając na Słowację będą korzystali z nowego systemu poboru opłat drogowych.

Koniec astry II z Gliwic, wkrótce...


Dzisiaj w gliwickim zakładzie General Motors Manufacturing Poland (GMMP) została wyprodukowana ostatnia astra II classic - srebrny hatchback z silnikiem benzynowym 1.4 l.

Widziałeś takiego patrola?


Podlaska policja poszukuje dwóch zaginionych mężczyn, którzy w okolicach Rzędzian koło Białegostoku prowadzili prace geologiczne i byli tam zakwaterowani.

Żenująca namiastka BMW?


"Auto niegodne marki", "prowizorka dla biedaków" "żenująca namiastka BMW". To tylko kilka określeń, jakie sześć lat temu pojawiły się, gdy bawarska firma zaprezentowała światu swój najmniejszy model - serię 1.

Takie fotoradary nielegalne!


Dla wielu samorządów fotoradary stały się maszynką do zarabiania pieniędzy, a pomagają im w tym prywatne firmy, przy okazji łamiąc prawo - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Pierwszy raz blondynki


Blondynka pierwszy raz wyjeżdża sama samochodem do miasta.

Niebieski dla emerytów?


Każdy kierowca wie, że samochód, który ma "ostry" kolor jest bardziej widoczny na drodze.

W aucie najlepiej milczeć!


Rozmawiasz przez telefon za kierownicą samochodu? Grozi ci nie tylko wypadek, ale także... rozwód.

Nowy passat już w tym roku


Wygląda na to, że dealerów Volkswagena czeka bardzo pracowity, acz perspektywiczny rok. Niemiecka marka do końca 2010 roki planuje bowiem wprowadzić na rynek aż 13 modeli. Co ważne trzy z nich będą pojazdami, które po swoich poprzednikach odziedziczą właściwie tylko nazwę.

800 mln strat na drogach


800 mln zł wynoszą szacunkowe straty związane ze zniszczeniem sieci dróg krajowych spowodowanym przez powódź - poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marcin Hadaj. Największe szkody woda wyrządziła m.in. na Śląsku i w Małopolsce.

Czy kierowca bdzie potrzebny?


Wydawa by si mogo, e zbudowanie samochodu wyposaonego w "autopilota" to zadanie, z ktrym dzisiejsi inynierowie nie powinni mie wikszego problemu.