Autostradą A4 Kraków - Szarów można jeździć, ale będzie poprawiana


Od środy wieczorem kierowcy mogą jeździć autostradą A4 z Krakowa do Szarowa. Te 20 km autostrady otwarto z półrocznym opóźnieniem i pod warunkiem uzupełnienia licznych braków.

- Chcielibyśmy rozwijać współpracę gospodarczą pomiędzy naszymi krajami. Mam nadzieję, że spotkania przedstawicieli polskiego i emirackiego biznesu zaowocują ciekawymi projektami w przyszłości - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas rozmów z ministrem gospodarki Zjednoczonych Emiratów (ZEA) Arabskich Sultanem bin Saeed Al.- Mansourim. Spotkanie odbyło się 27 stycznia br. w MG. [MATERIAŁ FILMOWY] Największa na świecie sieć typu fast food zarobiła w I kwartale 1,09 mld dol. Szefostwo firmy jest zadowolone, bo wzrosła sprzedaż i przychody na wszystkich rynkach, szczególnie mocno w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Rynek platform cyfrowych ma przed sobą jeszcze co najmniej rok szybkiego wzrostu - szacuje Cyfrowy Polsat.Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, powołując się na analizę jednego ze znanych ośrodków naukowych, stwierdza, że do krajowego systemu elektroenergetycznego można przyłączyć niemal 13 tys. MW w elektrowniach wiatrowych. \"\" SKończył się szczyt klimatyczny w Kopenhadze, bez podpisania międzynarodowego traktatu redukującego emisję CO2. Uczestniczące w konferencji kraje nie mogły porozumieć się w najważniejszych sprawach: ograniczenia emisji CO2 oraz pomocy finansowej dla krajów rozwijających się. - Sytuacja była desperacka - mówił na kilka godzin przed końcem konferencji jeden z delegatów. Czytaj specjalny raport www.tvn24.pl/klimat Będzie przełom w rozliczaniu strat z inwestycji kapitałowych? Po korzystnym dla podatników wyroku WSA pojawiła się szansa, że będą mogli uwzględniać w PIT straty z inwestycji w fundusze.

Ramowy harmonogram działań na rzecz energetyki jądrowej przewiduje, że budowa pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce rozpocznie się w 2016 r. Rada Ministrów przyjęła dokument opracowany przez Ministerstwo Gospodarki 11 sierpnia br.

Rządowy samolot, TU-154, który rozbił się dziś rano w Smoleńsku, w lutym wrócił z generalnego przeglądu. 29 proc. Polaków uważa, że przyjęcie przez nasz kraj europejskiej waluty będzie korzystne; przeciwnego zdania jest 37 proc. badanych - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu TNS OBOP.

... Jedną z cech zatrudnienia pracowniczego jest to, że pracownik wykonuje pracę przy pomocy sprzętu należącego do pracodawcy. Do podmiotu zatrudniającego należy troska o jego konserwację i ubezpieczenie oraz ponoszenie kosztów eksploatacji. Ponieważ jednak sposób wykorzystywania sprzętu przez pracownika ma wpływ na te koszty, pracodawca może określić zasady jego użytkowania w odrębnym regulaminie lub umowie. Rząd określił rodzaje programów i projektów, które należą do "zielonych inwestycji" i będą finansowane ze sprzedaży przyznanych Polsce jednostek emisji CO2 - podało Centrum Informacyjne Rządu.Wane dla planujcych wyjazdy weekendowe - przerwa w ruchu pocigów na poudniu Polski Podmyte tory i osunite skarpy po obfitych opadach deszczu uniemoliwiaj prowadzenie ruchu pocigów na ... \"Wenecja\" - najnowszy film Jana Jakub Kolskiego - trafi do kin już 11 czerwca. W obrazie zobaczymy m.in. Magdaleną Cielecką i Agnieszkę Grochowską. Do 800 mld dolarów wyniesie "luka" w zewnętrznym finansowaniu energetyki w krajach rozwijających się - szacuje zastępca dyrektora wykonawczego w Banku Światowym Michał Krupiński.

GUS: produkcja przemysłowa w maju wzrosła rdr o 14,0 proc.


Długi lub krótki, w łupinach lub bez, biały, brązowy, złocisty, jaśminowy; na słodko, słono, ostro… Zastosowań ryżu, podobnie jak jego gatunków nie sposób policzyć. Jedno jest pewne, ryż jest najbardziej uniwersalnym i rozpowszechnionym zbożem, stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie.

czytaj dalej

Szwedzi walczą ze "szwedzkimi" truskawkami z zagranicy


Szwedzki Urząd Rolnictwa ma nową broń w walce z procederem sprzedawania m.in. polskich truskawek jako szwedzkich. W tym roku pochodzenie owoców, które trafiają do sklepów, jest badane w specjalistycznym laboratorium.

Ikony spadły … z sufitu


Z notatnika aspiranta Wprawdzie niektórzy uważają, że za wszystkim kryje się „ręka boska”, ale to co wydarzyło się na jednej ze stacji paliw w Lublinie zmusza do ...

Pawlak: nie ma ryzyka przerwy w dostawach gazu do Polski


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział we wtorek, że nie ma ryzyka przerwy w dostawach gazu do Polski, wskutek ograniczenia dostaw tego surowca przez rosyjski Gazprom na Białoruś.

Izolacja Jarocin miała 0,40 mln zł zysku netto w 2009 r., wobec straty przed rokiem


Prezes UOKiK wydała kolejne zgody na koncentracje przedsiębiorców. Transakcje na rynkach: produktów mrożonych, przemysłu ciężkiego, budowy dróg oraz usług inżynieryjnych nie naruszą konkurencji na terenie Polski

UE uzbierała 7,2 mld euro na pomoc w walce ze skutkami zmiany klimatu


Unia Europejska uzbierała w piątek aż 7,2 mld euro na pomoc najbiedniejszym krajom, które walczą ze skutkami globalnego ocieplenia.

Ostra zima zmniejszy PKB Polski o 1,5 mld zł?


Mroźna i wyjątkowo śnieżna zima może spowodować, że polski PKB w I kw. będzie nawet o 1,5 mld zł niższy, niż byłby przy normalnych warunkach pogodowych. Kto traci, a kto zyskuje na srogiej zimie?

Na zamknięciu WIG20 zyskał 0.851%


Szwedzki koncern Volvo produkujący samochody ciężarowe zapowiada walkę o odbudowę swej pozycji na polskim rynku. Może to nastąpić relatywnie szybko, bo zdaniem Szwedów, Polska oraz cały region Europy Środkowej wychodzą z kryzysu

"Rz": Polskie marki bankowe gonią świat


Sławą najcenniejszej polskiej marki cieszy się PKO BP. Prestiżowy magazyn "The Banker" wycenia logo tego banku na ponad miliard dolarów, informuje "Rzeczpospolita".

Cena emisyjna akcji Berlinga została ustalona na 7 zł


Rzecznik klubu PO Andrzej Halicki powiedział, że głosowanie w prawyborach Platformy nie zostanie przedłużone i skończy się planowo - w czwartek. Za przedłużeniem internetowego głosowania do piątku opowiada się jeden z kandydatów - Radosław Sikorski.

Poprawia się sytuacja na niemieckim rynku pracy


Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia

Projekty dot. ułatwień podatkowych wrócą do komisji finansów


Projekty dotyczące m.in. ułatwień dla podatników, którzy chcą świadczyć usługi na rzecz dawnych pracodawców, czy podwyższające limit wartości zwolnionych z podatku prezentów wrócą do Komisji Finansów Publicznych - zdecydował w środę Sejm.

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 17.02.2010


Ben Bernanke, szef amerykańskiego banku centralnego, ogłosił w czwartek wieczorem, że Fed podnosi od piątku stopę dyskontową o 0,25 pkt proc,. do 0,75 proc. Podwyżka ma nie mieć wpływu na cenę i dostęp do kredytów konsumpcyjnych

Gazprom obniża prognozy eksportu gazu do Europy


Rosyjski koncern Gazprom ogłosił we wtorek, że wyeksportuje do Europy w tym roku mniej gazu niż wcześniej planował. Będzie to około 145 mld metrów sześciennych gazu - o 3 mld więcej niż w 2009 roku, ale znacznie mniej od planowanych wcześniej 160 mld.

Tragiczny powrót z dyskoteki


Nastolatki wracały z dyskoteki. 16- latek nie żyje, pięcioro młodych ludzi w szpitalu - nowe fakty Jak udało się nam ustalić, kierowca busa nie miał prawa zabrać ...

Bakalland może rozpocząć produkcję dwóch nowych grup produktów


Przynajmniej do 15 maja będzie jeździć mniej pociągów Przewozów Regionalnych - powiedziała we wtorek dyrektor finansowy spółki Małgorzata Kuczewska Łaska. We wtorek nie wyjechało 48 pociągów przewoźnika.

KE ma zatwierdzić polski plan rozdziału uprawnień do emisji CO2


Komisja Europejska w poniedziałek ogłosi decyzję w sprawie polskiego planu rozdziału uprawnień do emisji CO2 - zapowiedziała KE w piątek. PAP ustaliła, że KE powinna zaaprobować polski plan.

UE. Zgoda na uprawę ziemniaków modyfikowanych genetycznie


Komisja Europejska zgodziła się we wtorek na uprawę w krajach UE modyfikowanego genetycznie ziemniaka Amflora. Jednocześnie zapowiedziała, że kraje będą miały więcej swobody we wprowadzaniu zakazu upraw GMO. Decyzją Komisji oburzeni są ekolodzy z Greenpeace.

Zmieni się prezydent, będzie reforma finansów


Rząd pracuje nad planem działania na najbliższe dwa lata. Jego częścią będzie Wieloletni Plan Finansowy Państwa, za który odpowiada minister finansów Jacek Rostowski. Wymusza to nowa ustawa o finansach publicznych wchodząca w życie w styczniu.

MSP: przedział cenowy akcji Enei od 15,5 zł do 17,5 zł


Wprawdzie małe jest piękne, ale powszechnie wiadomo przecież, że duży może więcej.

Zarząd Lotosu chce na Gwiazdkę podwyżki


Ponaddwukrotna podwyżka wynagrodzenia dla prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza - to jedyny punkt obrad zgromadzenia akcjonariuszy, które zarząd Lotosu zwołał na tydzień przed Gwiazdką.

Strajk w Grupie Energa


# dochodzi stanowisko rzecznika firmy #

Łotwa: decyzja ws. wspólnej z Polską elektrowni atomowej do 2011 r


Trzy państwa nadbałtyckie i Polska chcą najpóźniej na początku 2011 roku podpisać ostateczną umowę w sprawie budowy wspólnej nowej elektrowni jądrowej - poinformował w środę w rozmowie z agencją dpa uczestniczący w konferencji w Rydze minister energetyki Litwy Arvydas Sekmokas.

IRGiT będzie mogła rozpocząć rozliczenie transakcji zawieranych na TGE


Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych (IRGiT) otrzymała dzisiaj od Komisji Nadzoru Finansowego zezwolenie na prowadzenie izby rozliczeniowej i izby rozrachunkowej. Uprawnia ono do prowadzenia rozliczeń i rozrachunku transakcji zawieranych na rynku regulowanym giełdowym i pozagiełdowym, których przedmiotem są instrumenty finansowe. Dzięki otrzymanemu zezwoleniu IRGiT będzie mogła rozpocząć rozliczenie transakcji zawieranych na Towarowej Giełdzie Energii.

W gminie Tyszowce w województwie lubelskim poszukują gazu


Jak podaje Dziennik Wschodni we wsi Perespa prowadzone są poszukiwania gazu znajdującego się w łupkach skalnych.